Šachový kroužek dětí ukončil činnost v tomto školním roce. Případné dotazy na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vážení přátelé,
jak již bylo avízováno na konci minulého školního roku, šachový kroužek začíná po prázdninách ve čtvrtek 10. září v 15.30. Dochází k několika změnám. Hlavním trenérem bude přední prvoligový hráč našeho oddílu Jan Soural. Já s kolegou Zimovčákem mu budeme v případě potřeby asistovat. Nově bude kroužek trvat dvě hodiny, začátek již v 15.30. Náborový letách s informacemi ke stažení najdete na této stránce.


Na setkání se těší! 

Kroužel, předseda šachového oddílu TJ Pankrác

Ve čtvrtek 27. června ukončil v tomto školním roce činnost šachový kroužek. Po slavnostním vyhlášení výsledků turnajů v rapidu a předání pohárů a medailí, sehráli děti simultánku s IM Radkem Doležalem. Ten 18 partií vyhrál, dvě remizoval a prohrál jen s Erikem Ježkem. Po prázdninách se sejdeme opět ve čtvrtek 12. září.

Ve středu 8.5.2019 skončil přebor Prahy mládeže jednotlivců. Turnaje se zúčastnilo 107 hráčů, z čehož bylo 22 dívek. Hrálo se v ZŠ u sv. Štěpána, ta zvládla organizaci opět na výbornou a děti mimo hraní šachů mohly mezi koly využít i přichystané hřiště, bufet a ve školní jídelně jim byl zajištěn i oběd. V turnaji se hrálo svýcarem na sedm kol o postupová místa na mistrovství Čech v kategoriích do 10,12,14,16,18 a 20 let. Pankrác měla dva zástupce v kategorii H 10 a jednu zástupkyni v kategorii D16.

V turnaji nejmladších šachistů do 10 let, na prvním místě skončil v náš člen Roman Popov, který uhrál 5,5 bodu. Druhý skončil Michal Švadlenka před svým bratrem Dominikem (oba TJ Kobylisy), také s 5,5 body. Dalšími postupujícími hráči jsou čtvrtý Richard Čajka (Šachy Štěpán), pátý Jeremy Chon (TJ Bohemians Praha) a šestý Kirill Sboev (SK Aurora). Druhý náš zástupce, Josef Pásek uhrál 4,5 bodu a skončil osmý, postup mu unikl o půl bodu.

V kategorii děvčat byl postupový klíč volnější, ve skupině D12 si vybojovala postup Jana Souralová a v D 16 Anežka Lábusová. MČR se bude hrát od 26. října, pořadatel ještě není znám. Pochvalu také zaslouží syn Petra Svačiny Tobiáš, ve skupině H 14 uhrál sedm ze sedmi!

Vítěz Roman Popov (TJ Pankrác) s bratry Švadlenkovými (TJ Kobylisy)

V Praze se v sobotu 6. dubna hrál přebor Prahy družstev žáků do 12 let v rapidu. Družstvo tvořilo šest hráčů, z toho musela být jedna dívka. Hrálo se ve škole u Sv. Štěpána. Tempo bylo 20 minut na partii s přídavkem 5 vteřin na tah. Na startu se sešlo 17 družstev a poprvé v historii mezi nimi bylo i družstvo Pankráce. Počítaly se zápasové body, za výhru tři, za remis jeden. Čelo tabulky obsadila družstva Unichess, obě měla 19 bodů, třetí Kobylisy měly bodů 13. My jsme s jedenácti body dělili šesté místo. To je dobrý výsledek, zvláště s ohledem na to, že jsme v družstvu měli čtyři hráče ročníku 2010, kteří budou moci hrát ještě další tři ročníky. Nastoupili jsme v sestavě Popov /2,5/, Pásek /5/, Moura Smith /3/, Lištvan /2/, Souralová /5/, Ježek /6/.