Z důvodu nedostatku trenérů a vedoucích jsme nuceni v tomto školním roce pozastavit příjem nových zájemců. 

Šachový kroužek dětí ukončil činnost v tomto školním roce. Případné dotazy na: sachovykrouzekpankrac@seznam.cz.

Vážení přátelé,
jak již bylo avízováno na konci minulého školního roku, šachový kroužek začíná po prázdninách ve čtvrtek 10. září v 15.30. Dochází k několika změnám. Hlavním trenérem bude přední prvoligový hráč našeho oddílu Jan Soural. Já s kolegou Zimovčákem mu budeme v případě potřeby asistovat. Nově bude kroužek trvat dvě hodiny, začátek již v 15.30. Náborový letách s informacemi ke stažení najdete na této stránce.


Na setkání se těší! 

Kroužel, předseda šachového oddílu TJ Pankrác

Ve čtvrtek 27. června ukončil v tomto školním roce činnost šachový kroužek. Po slavnostním vyhlášení výsledků turnajů v rapidu a předání pohárů a medailí, sehráli děti simultánku s IM Radkem Doležalem. Ten 18 partií vyhrál, dvě remizoval a prohrál jen s Erikem Ježkem. Po prázdninách se sejdeme opět ve čtvrtek 12. září.

Ve středu 8.5.2019 skončil přebor Prahy mládeže jednotlivců. Turnaje se zúčastnilo 107 hráčů, z čehož bylo 22 dívek. Hrálo se v ZŠ u sv. Štěpána, ta zvládla organizaci opět na výbornou a děti mimo hraní šachů mohly mezi koly využít i přichystané hřiště, bufet a ve školní jídelně jim byl zajištěn i oběd. V turnaji se hrálo svýcarem na sedm kol o postupová místa na mistrovství Čech v kategoriích do 10,12,14,16,18 a 20 let. Pankrác měla dva zástupce v kategorii H 10 a jednu zástupkyni v kategorii D16.

V turnaji nejmladších šachistů do 10 let, na prvním místě skončil v náš člen Roman Popov, který uhrál 5,5 bodu. Druhý skončil Michal Švadlenka před svým bratrem Dominikem (oba TJ Kobylisy), také s 5,5 body. Dalšími postupujícími hráči jsou čtvrtý Richard Čajka (Šachy Štěpán), pátý Jeremy Chon (TJ Bohemians Praha) a šestý Kirill Sboev (SK Aurora). Druhý náš zástupce, Josef Pásek uhrál 4,5 bodu a skončil osmý, postup mu unikl o půl bodu.

V kategorii děvčat byl postupový klíč volnější, ve skupině D12 si vybojovala postup Jana Souralová a v D 16 Anežka Lábusová. MČR se bude hrát od 26. října, pořadatel ještě není znám. Pochvalu také zaslouží syn Petra Svačiny Tobiáš, ve skupině H 14 uhrál sedm ze sedmi!

Vítěz Roman Popov (TJ Pankrác) s bratry Švadlenkovými (TJ Kobylisy)