V pondělí 28. 1. 2018 se konal přebor školních družstev v šachu. Hrálo se ve škole U svatého Štěpána, švýcarským systémem na 7 kol, tempo 20 minut na partii s přídavkem 5 vteřin na každý tah, hrálo se olympijským systémem. V kategorii "první stupeň" / 1.-5. třída / hrálo 45 školních družstev. Družstvo se skládalo ze 4 hráčů. ZŠ u svatého Štěpána se podařilo akci výborně zorganizovat, všem hráčům se turnaj líbil. V družstvu PJZŠ Horáčkova hrála na první desce Emma Dobsa / 5 /, která je hráčkou Unichessu, dále byli tři hráči našeho oddílu, Roman Popov / 6 /, David Lištvan / 4 / a Jana Souralová / 5 /, vedoucím družstva byl Honza Soural. Zisk 20 bodů je krásný, stačil na konečné třetí místo, ale na MČR, které se hraje v červnu, postupují pouze první dvě družstva. Naše družstvo je náhradníkem, uvidíme, třeba nám bude štěstí přát. Konečné pořadí: 1.ZŠ U sv.Štěpána A /21,5 / 2.ZŠ Curie / 21 / 3.PJZŠ Horáčkova / 20 /