Je to trošku škoda, že vítěz turnaje je znám již s předstihem, přece jen by bylo zajímavější, kdyby se rozhodovalo až v kole posledním. Tomáš Studnička si ovšem vypracoval náskok i respekt, takže si bílými mohl dovolit přijmout rychlou nabídku remízy od GM Petra Neumana. Nebojovalo se bohužel ani na 2.desce, Pavel Vávra k partii nedorazil. Dramatická partie se odehrála na trojce. Bílý Jiří Rýdl získal ze zahájení dobrou pozici s prostorovou výhodou. Nějak se mu ale nepodařilo ji přetavit ve víc. Andrei Matsenko zůstal cool a sebral bílé pěšáky na dámském křídle. Protože se mu současně povedlo odrazit všechny přímé hrozby na druhé frontě, černí pěšci nakonec svým pochodem rozhodli. Otázka je, zda by třeba Mr.Comp za bílého nenalezl nějakou výhru. Daliboru Procházkovi se zahájení kdovíjak nepovedlo a celou partii bránil ohroženou pozici. Když mu pak došel čas, tak svou chybou soupeři úlohu ulehčil. Svou typickou partii sehrál Tomáš Vaněk, a protože ani soupeř Jan Jüptner nebyl proti taktickým přestřelkám, bylo o zábavu diváků postaráno. Partie nakonec skončila pěkným matem. Ucelenou partii odehrál Michal Větrovský, získal nejprve jednoho, potom druhého pěšáka a trpělivě svou materiální výhodu uplatnil. V partii Postupa - Kačmařík to vypadalo na rovnováhu v koncovce. Černý ale neobezřetně pustil do svého týla bílou věž, která mu nepříjemně odřízla krále na 8.řadě. Bílý si díky tomu mohl dovolit obětovat nějakého toho pěšáka a vynuceně naopak získal černého jezdce i partii. Jiří Salač černými téměř vyrovnal, přece jen ale zůstal v koncovce trošku více pasivní než bylo nutné a nechal bílým figur??m (věže a střelec) Miloslava Netušila příliš prostoru. Asi mohl partii stejně udržet, rozhodla ale smrtelná vazba jezdce. Dost nesrozumitelná byla pro diváky partie Gregor - Kovář, zdálo se, že je vše totálně zablokováno a nelze s pozicí pohnout. Ve druhé časovce se ale bílý spletl a umožnil černému rozhodující oběť kvality. Na 12.desce vznikla ze zahájení dost nepřehledná situace a bylo otázkou kdo si zachová lepší orientaci. Byl to nakonec černými hrající Jan Vokoun, když posbíral pár pěšáků, přičemž nedovolil bílému nijak jej za to potrestat.

Jako nejlepší partii kola minulého, tedy kola č.6, vybralo vedení turnaje partii Černoušek - Rýdl. Lukáš Černoušek byl oceněn za pěknou studiovou výhru v koncovce.

Poslední kolo je na programu v úterý, 4.11. v 18.00. Ihned po skončení kola proběhne vyhlášení výsledků a rozdělení cen.