Přebor Prahy mládeže jednotlivců

Ve středu 8.5.2019 skončil přebor Prahy mládeže jednotlivců. Turnaje se zúčastnilo 107 hráčů, z čehož bylo 22 dívek. Hrálo se v ZŠ u sv. Štěpána, ta zvládla organizaci opět na výbornou a děti mimo hraní šachů mohly mezi koly využít i přichystané hřiště, bufet a ve školní jídelně jim byl zajištěn i oběd. V turnaji se hrálo svýcarem na sedm kol o postupová místa na mistrovství Čech v kategoriích do 10,12,14,16,18 a 20 let. Pankrác měla dva zástupce v kategorii H 10 a jednu zástupkyni v kategorii D16.
V turnaji nejmladších šachistů do 10 let, na prvním místě skončil v náš člen Roman Popov, který uhrál 5,5 bodu. Druhý skončil Michal Švadlenka před svým bratrem Dominikem (oba TJ Kobylisy), také s 5,5 body. Dalšími postupujícími hráči jsou čtvrtý Richard Čajka (Šachy Štěpán), pátý Jeremy Chon (TJ Bohemians Praha) a šestý Kirill Sboev (SK Aurora). Druhý náš zástupce, Josef Pásek uhrál 4,5 bodu a skončil osmý, postup mu unikl o půl bodu.
V kategorii děvčat byl postupový klíč volnější, ve skupině D12 si vybojovala postup Jana Souralová a v D 16 Anežka Lábusová. MČR se bude hrát od 26. října, pořadatel ještě není znám. Pochvalu také zaslouží syn Petra Svačiny Tobiáš, ve skupině H 14 uhrál sedm ze sedmi!

Jára Kroužel, 14.05.2019

TJ  PANKRÁC  -  ODDÍL  ŠACHU

pořádá

NÁBOR  MLADÝCH  ŠACHISTŮ

KROUŽEK DĚTÍ

TJ Pankrác je tradiční šachový klub hojně zastoupený v soutěžích družstev, od celostátních ligových soutěží (I.liga, II.liga) přes Pražský přebor až k nižším pražským soutěžím. Klub má v současnosti kolem 60 aktivních hráčů. Od října 2006 funguje při TJ Pankrác šachový kroužek pro děti a mládež! Kroužek probíhá každý čtvrtek od 16:30 pod vedením zkušených trenérů, mj. WFM Evy Možné, FM Jaroslava Kroužela, příležitostně též dalších šachových borců TJ Pankrác. Bližší informace najdete v náborovém letáku, který je ke stažení na těchto stránkách.

Stupně vítězů na 70. turnaji PORG Open B v kategorii U10. Zleva Roman Popov, Josef Pásek a David Lištvan, všichni TJ Pankrác.

Družstvo PJZŠ Horáčkova se umístilo na 3.místě v přeboru školních družstev v kategorii první stupeň. Zleva Emma Dobsa (Unichess), Roman Popov, Jana Souralová, David Lištvan (všichni TJ Pankrác)  .

Družstvo TJ Pankrác v sestavě Popov, Pásek, Moura Smith, Lištvan, Souralová, Ježek skončilo šesté v přeboru Prahy družstev žáků do 12 let v rapidu.

V přeboru Prahy mládeže jednotlivců v kategorii nejmladších šachistů do 10 let skončil na prvním místě Roman Popov (TJ Pankrác) před bratry Michalem a Dominikem Švadlenkovými (TJ Kobylisy)