Přebor Prahy družstev žáků do 12 let v rapidu

V Praze se v sobotu 6. dubna hrál přebor Prahy družstev žáků do 12 let v rapidu. Družstvo tvořilo šest hráčů, z toho musela být jedna dívka. Hrálo se ve škole u Sv. Štěpána. Tempo bylo 20 minut na partii s přídavkem 5 vteřin na tah. Na startu se sešlo 17 družstev a poprvé v historii mezi nimi bylo i družstvo Pankráce. Počítaly se zápasové body, za výhru tři, za remis jeden. Čelo tabulky obsadila družstva Unichess, obě měla 19 bodů, třetí Kobylisy měly bodů 13. My jsme s jedenácti body dělili šesté místo. To je dobrý výsledek, zvláště s ohledem na to, že jsme v družstvu měli čtyři hráče ročníku 2010, kteří budou moci hrát ještě další tři ročníky. Nastoupili jsme v sestavě Popov /2,5/, Pásek /5/, Moura Smith /3/, Lištvan /2/, Souralová /5/, Ježek /6/.

Jára Kroužel, 07.04.2019


TJ  PANKRÁC  -  ODDÍL  ŠACHU

pořádá

NÁBOR  MLADÝCH  ŠACHISTŮ

Šachový kroužek mládeže sehrál na závěr roku 2018 simutánku s ligovými hráči Radkem Doležalem a Honzou Souralem.

KROUŽEK DĚTÍ

TJ Pankrác je tradiční šachový klub hojně zastoupený v soutěžích družstev, od celostátních ligových soutěží (I.liga, II.liga) přes Pražský přebor až k nižším pražským soutěžím. Klub má v současnosti kolem 60 aktivních hráčů. Od října 2006 funguje při TJ Pankrác šachový kroužek pro děti a mládež! Kroužek probíhá každý čtvrtek od 16:30 pod vedením zkušených trenérů, mj. WFM Evy Možné, FM Jaroslava Kroužela, příležitostně též dalších šachových borců TJ Pankrác. Bližší informace najdete v náborovém letáku, který je ke stažení na těchto stránkách.

Stupně vítězů na 70. turnaji PORG Open B v kategorii U10. Zleva Roman Popov, Josef Pásek a David Lištvan, všichni TJ Pankrác.

Družstvo PJZŠ Horáčkova se umístilo na 3.místě v přeboru školních družstev v kategorii první stupeň. Zleva Emma Dobsa (Unichess), Roman Popov, Jana Souralová, David Lištvan (všichni TJ Pankrác)  .

Družstvo TJ Pankrác v sestavě Popov, Pásek, Moura Smith, Lištvan, Souralová, Ježek skončilo šesté v přeboru Prahy družstev žáků do 12 let v rapidu.