Vzhledem k vlně nachlazení, spojené nejspíš s prudkou změnou teplot, nastoupilo do finálového hracího dne o několik hráčů méně (ředitel turnaje zaskočil, aby dorovnal na sudý počet). Turnaj nicméně pokračoval v nezměněně bojovném duchu, nikdo zdaleka neměl nic jisté. Tedy s výjimkou Radka Doležala, který nadále procházel turnajem jako nůž máslem a nakonec suverénně zvítězil s velikým náskokem 1,5 bodu ! Druhé místo si spolehlivou hrou zajistil Alexander Sokolov. Triumf hráčů Pankráce dovršil výborným samostatným třetím místem Pavel Postupa. Mladí borci Půlpán s Vykoukem skončili až za ním, na čele hlavního pelotonu, s 5,5 body. Dvě porážky v závěru odsunuly z popředí Jiřího Rýdla. Výborně si druhý hrací den počínal nejmladší účastník, Petr Mach. Porazil několik zkušených borců a v posledním kole hrál dokonce na 1.stole, určitě o něm brzy uslyšíme více. Oživením turnaje byl Eftimios Kiratzopoulos, který hrál pohledné, bojovné šachy.

Turnaj se z pohledu organizátorů vydařil. Věřím, že spokojeni byli i hráči a pro někoho možná první zkušenost s Fischer Random Chess byla zajímavým a příjemným šachovým zážitkem.

Radikální změna formátu našeho turnaje byla trochu riskem, nebylo jasné, zda bude o tuto šachovou disciplínu vůbec zájem. Do turnaje se ale nakonec přihlásilo 28 hráčů a ani síla turnaje nezaostává za uplynulými ročníky, kdy se hrál turnaj v klasickém šachu. Takže s tímto spokojenost a vzhůru do samotného turnaje.

První čtyři kola přinesla spoustu bojovných partií, řadu překvapení a hodně málo remíz. Po čtyřech odehraných kole je na čele s plným počtem bodů jediný hráč, domácí IM Radek Doležal. Zřejmě mu Fischer Random opravdu svědčí a jde, vždyť se letos v rámci Czech Open v Pardubicích stal mistrem ČR v této disciplíně ! Jeho vítěznou partii ze 4.kola si díky zápisu rozhodčího Pavla Háseho můžete přehrát. Dobře se prezentovali i další známí borci Fischer Random jako Vokoun a Bauma. V popředí turnaje se drží i mladí favorité Rýdl a Vykouk, kterým se na Pankrác Cupu tradičně vždy dařilo i v minulosti. Finálový hrací den (kola 5 až 9) je na programu v úterý 25.9. od 18.00, diváci jsou vítáni.

Pankrác Cup 2018

propozice ke stažení

Podrobné výsledky, statistiky a nasazení na www.chess-results.com - Pankrác Cup 2018

Čelo tabulky - konečný výsledek

Poř. Titul Jméno Rtg Klub Body 
1 IM Doležal Radoslav  2329 Tj Praha-Pankrác 8,0
2 FM Sokolov Alexander  2380 TJ Praha-Pankrác 6,5
3   Postupa Pavel  2185 TJ Praha-Pankrác 6,0
4 IM Půlpán Jakub  2428 2222 ŠK Polabiny, z.s. 5,5
5 FM Vykouk Jan  2374 ŠK ZIKUDA Turnov, z.s. 5,5
6   Kiratzopoulos Efthimios  2096 GRE 5,5
7 IM Kulhánek Tomáš  2343 Šk Dopravní Podnik Praha 5,5
8   Soural Jan  2139 TJ Praha-Pankrác 5,5

Předseda ŠO TJ Pankrác Jaroslav Kroužel hraje s Janem Vykoukem Domácí borci Radek Doležal a Alexander Sokolov obsadili první dvě místa

Franta Hostička s nejmladším účastníkem turnaje Petrem Machem

Partie Jiří Rýdl - Jiří Bauma