Před zahájením kola se dostalo ocenění za nejlepší partii 1.kola Tomáši Vaňkovi. Jeho matová kombinace v závěru partie s Tomášem Studničkou udělala na ředitele turnaje největší dojem.

Už po necelé hodině hry 2.kola se začalo smrákat nad pozicí Jirky Salače, Ivan Hausner černými zatroubil do útoku na krále a obrany nebylo. Další favorit se prosadil černými v partii Matras - Rašík. Bílý uvázl králem v centru a ani zde se černý nerozpakoval důraznou hrou bílou pozici rozvrátit. Další rezultát se urodil na šachovnici č.3. Dlouho to vypadalo, že Jirka Plešek využije kompromitované pozice černého plné slabin k úspěchu, neuhlídal ale postup pěšce f s následnou taktikou a rázem to bylo 0:1 pro Jana Jüptnera. Pěkný poziční výkon předvedl Michal Konopka, získal zdravého pěšce a krátce nato partii přesvědčivě zakončil. Oblíbená náročná varianta přinesla již poněkolikáté úspěch Járovi Poláškovi. Těžko říci, kam až znal teorii bílý, určitě ale ne tak daleko jak bylo třeba a i s kvalitou víc podlehl silnému tlaku černých figur.

Díky urputné obraně soupeře trvalo docela dlouho, než jasnou výhodu přetavil v celý bod Petr Neuman. To druhý velmistr v turnaji Martin Petr pochodil hůře. Už to sice vypadalo, že uplatní svého pěšce navíc, bílý ale pokračoval aktivně a vynutil si nerozhodný výsledek z pozice síly. Druhé letošní pankrácké derby bylo zpočátku v režii Honzy Pešouta, koncovka byla určitě lepší za bílé. Neopatrně ale přišel o pěšce, karta se otočila a Honza Vokoun si už svou šanci pohlídal. Jiří Gregor odehrál pěknou poziční partii, závěrečné snahy soupeře zakalit vodu útokem po h-sloupci v klidu odrazil a dovedl partii k výhře. Silná časová tíseň nejprve Vojty Kováře a posléze i Pavla Postupy se musela na jejich partii projevit, což se i stalo. Rozhodujícím způsobem se mýlil druhý jmenovaný a přišel o figuru. Zajímavé věci se děly v partii Studnička - Procházka. Černý se zatoulal dámou a byl nucen ji odevzdat za pouhé dvě figury, vše vypadalo jasně. Dalibor Procházka ale vytvořil něco jako pevnost a pozice se mu hrála paradoxně snadno, naopak Tomáš Studnička ne a ne nalézt k pevnosti černého klíče. Pravděpodobně to někde šlo prorazit, on ale propásl vhodné momenty a v závěru nechal černým figurám tolik prostoru, že ho to stálo celý bod. Urputný boj se odehrál na 1.desce. Zpočátku se hrálo podle bílých not, to když Pavel Vávra rozehrál partii hodně podezřele. Kombinací vlastní vynalézavosti a měkké hry soupeře se mu podařilo vynořit se v lepší koncovce. Když už byla za něj zřejmě vyhraná, vrátil Tomáši Kulhánkovi vše i s úrokem a partie skončila remízou.

Nejlepší partii 2.kola (vítěz obdrží 500 Kč) vyberete vy, návštěvníci těchto stránek formou lidového hlasování.