Dnes jsme hostili naše nedaleké soupeře OAZA Praha B. Jejich soupiska čítá 6 volných a jednoho hosta, tudíž celkem loterie, kdo nastoupí. Nicméně domněnka, že dorazí jako poslední Olda Vedral se potvrdila. Naše sestava byla ochuzena pouze o Honzu Sourala a Petera, kterého zaskočil Michal. V zápase jsme tak měli sice elovou převahu na vícero šachovnicích, ale zato náš věkový průměr snižoval jen Jakub na 2.desce. 

Vývoj zápasu byl pro nás silně nepříznivý. Jako první jsem skončil já, když jsem po pár tazích zkusil zjistit bojovné naladění soupeře nabídkou remízy. Naštěstí Martin nebyl proti a já si mohl vklidu dělat poznámky o dalším průběhu zápasu. Pak se hodně dlouho nedělo nic zvláštního, postupně se zhoršovaly naše pozice na 4. , 6. a 7. desce. Nicméně jsem věřil v nějaký zvrat v časové tísni. Druhý zakončil půlkou partii Miloš v rovné koncovce lehkých figur. 1-1

V časovkách se přihodilo několik kolapsů našich soupeřů. Jakub hrál klidnou pozici s izolovaným pěšcem a nic nenasvědčovalo závěru, který mu soupeř daroval. Po nešťastném ústupu dámy přestal krýt své dva středové pěšce a následovala rychlá exekuce krále. Během toho se na 8. desce schylovalo k matu, jen nikdo nevěděl, kdo ho dá. V průběhu dokonce padla i nabídka remízy, ale Michal si to spočítal dobře a po pár tazích kasíroval důležitý bod. 3-1

Poté se zvrhla i partie na 6.šachovnici. V průběhu měl Ondra nehezkou pozici, kterou někteří již zatratili, ale je to bojovník. Výměnou pěšců otevřel pozici a dostal se na dostřel s dámou a jezdcem k soupeřovu králi. Chvíli dával něco jako věčný šach. Soupeř ovšem tlačen vývojem zápasu utíkal králem tak nešťastně, že skončil pod matem. Nečekaně vedeme již 4-1 a vítězství je blízko. Neb na 3.desce postupně tlačí Svato soupeře do výměn, až mu zbude zavřený koník na g8. Mezitím snižuje Anna na 4.desce, čímž upravuje na 5-2. Poslední končí Pavel. Zahájení se mu moc nepovedlo a ve střední hře se k ničemu moc nedostal. Tlak na dámském křídle k ničemu nevedl a soupeř se dostal na jeho krále. Když už to vypadalo, že to trochu pokazil a Pavel bude mít šanci hájit koncovku lehkých figur, našel cestu k výhře v pěšcovce. Tudíž konečný stav 5-3.

Rádi bereme 3 body a věříme, že se opět s Oazou utkáme v přístí sezoně (ať už A nebo B). Příští kolo navštívíme naše další soupeře z Prahy - Dopravní podnik.