TJ Pankrác ŠK DP Praha B - EA Hotels
Jirovský Miloš H Z 2451 1 - 0 2386 Plischki Sebastian C Z
Sokolov Alexander Z 2376 ½ - ½ 2379 Konopka Michal H Z
Doležal Radoslav K Z 2388 ½ - ½ 2324 Kulhánek Tomáš Z
Soural Jan Z 2158 ½ - ½ 2259 Rous Daniel Z
Matras Ondřej 2247 1 - 0 2224 Přibyl Josef Z
Postupa Pavel 2204 ½ - ½ 2289 Pachmann Aleš
Petr Jan 2094 ½ - ½ 2245 Fedorov Evgueny C
Postupa Martin 2017 0 - 1 2155 Adámek Zdeněk ZK
-

Poslední kolo 1.ligy k nám zavítali hosté také z Prahy - DP. Měli jsme opět oslabené mužstvo, naštěstí na poslední chvíli zaskočili Honza Petr a Martin Postupa. Soupeř ovšem také nepřijel kompletní a tak byl zápas zajímavý až do konce. Jako první remizoval po hodině Saša. Asi nějaká příprava a opakování tahů. Moje pozice se mi líbila, nicméně můj soupeř obětoval pěšce za aktivitu figur a vznikla remizová věžovka, což se po pár tazích projevilo i na partiáři. Jako první vybočil Ondra, který útočil. Pan Přibyl chyboval a po těžkých ztrátách materiálu se vzdal. 2 - 1.

Během časové tísně se průběžně měnilo hodnocení pozic u většiny šachovnic. Chvíli jsme si myslel, že už neuděláme ani bod, ale nakonec se k nám štěstí přiklonilo. První remizoval Honza Soural. Celkem pohodová partie bez komplikací se najednou změnila v chaos Honzovi vlastní. Po několika výměnách ale zakotvil s rovným materiálem a nabídl remis, kterou soupeř raději přijal. Pak se prosadil poprvé letos Miloš na první desce. Pro mne byla situace celkem nepřehledná, ale Miloš se tvářil spokojeně. Nakonec uplatnil materiální převahu a slavně zvítezil. 3,5 - 1,5. Poslední 3 partie se dohrávali po časové kontrole. Martin přehlédl trik na krále a po pár tazích to zahodil. Pavel měl celkem více možností, jak utahovat šrouby v koncovce. Nakonec zvolil variantu, kde se moc dál hrát nedalo, jen s velkým rizikem. Takže raději remis. 4 - 3.

Dohrával Honza Petr, který pro udržení družstva nesměl prohrát. Ve střední hře se mi jeho pozice líbila, ale v časovce přešel do remízové věžovky. Nic tam nebylo, nikdo tam nic neviděl, ale stále se tahalo. Soupeř tedy zkusil zariskovat a šel do výměn pěšců, což by nakonec mohl i prohrát. V tu chvíli napadlo Honzu nabídnout remis, kdo to bude zbytečně počítat... Vítězíme v důležitém zápase o udržení 4,5 - 3,5. Nakonec ten půlbod byl rozhodující. Pokud bychom jen remizovali, spadli bychom na skóre. Takhle končíme na krásném 4. místě.

Nejlepší výsledek ze všech účastníků ligy měl Ondra Matras. 8 bodů z 9 kol je bomba. Škoda, že vynechal zrovna dva zápasy, kde jsme jen remizovali, měli jsme být v klidu už dávno. Skvěle zahrál i Saša Sokolov. 5 bodů ze 7 kol je super. Jen škoda, že nehrál ještě víc kol, opět by nám to pomohlo udržet se dříve. Pak jsme skončili stejně dobře já a Honza Soural. 6 bodů z 10 kol. Já jsem zbytečně neriskoval a snažil se zápasy spíš odřídit jako kapitán. Ale Honza riskoval pořád a většinou to vycházelo. Oba jsme družstvo podrželi při těsných výhrách 4,5 - 3,5. 

50% bodů získal Miloš Jirovský. První část ligy na podzim víceméně promarodil a průběžně se vracel do tempa. Vše vyvrcholilo dnešní výhrou, čímž nás posunul na 4. příčku a uchránil nás od sestupu. 4,5 z 10 měl nakonec Pavel Postupa. Byl na něj spoleh a hrál co šlo. Někdy se dařilo, někdy méně. Hlavní bod získal v Neratovicích a pomohl k výhře 4,5 - 3,5.

Nedařilo se tolik našim hvězdám vepředu, Svato Svoboda nakonec jen 3,5 z 9, předposlední kolo nedorazil ze zdravotních důvodů. Přesto si cením jeho snahy pomoci družstvu svým nasazením, i když se nedaří. Jára Polášek má dlouhodobě zdravotní trable, na šachy neměl moc pomyšlení. 0,5 ze 4 partií - do Budějic nakonec nedorazil taky ze zdravotních důvodů - je fakticky málo, ale mnohdy pomohl posunout ostatní a umožnil jim tak bodovat.

Karolína Pilsová jakožto nováček a host u nás si nevedla vůbec špatně. 2 body z 5 není mnoho, ale 3x pomohla k vítězství v zápase. Věřím, že se jí bude dařit lépe v příští sezoně. Martin Ištoňa hrál jen 2x, jedna prohra, druhá výhra. Bohužel jeho štace v cizině se podepsaly na docházce.

Z náhradníků nejvíce odehrál Jirka Plešek. 2,5 ze 6 není oslnivý výsledek, ale měl to hodně těžké a doplnil pokaždé mužstvo v nouzi. Ostatní už jen paběrkovali a nejdůležitější půlku si nechal Honza Petr na poslední letošní partii v lize.

Letos to byla fakt skvělá jízda a po roční odmlce se nikdo fakt nenudil. Samozřejmě máme radost z krásného 4.místa a udržení se v soutěži. Už teď se těším na příští sezonu. Užívejte sluníčka a na letních Openech zdar a sílu !!!