Krásný rok 2022 za šachovnicí všem !

Dnes jsme přivítali hosty nám nejbližší - tedy pokud jde o vzdálenost hracích místností - OAZA Praha. Jak se dalo předpokládat, soupeři dorazili v silné sestavě a nám opět chybělo pár zkušených borců ze základu. Favorit zápasu tím byl daný a od začátku utkání jsme tahali za kratší konec provazu. První skočil rychlou remízou Pavel. Další již kapituloval Svato, kterému se nepovedlo zahájení. Nicméně nebyl sám. Stejně dopadla Karolína, které se italka také nepovedla. Jirka na poslední desce zaskočil na poslední chvíli a přestože se úporně bránil v koncovce, soupeř neměl slitování. Já jsem toho ze zahájení moc nezískal a nakonec jsem byl rád za půlku. Před časovkou tak prohráváme 1-4, ale při pohledu na zbytek živíme kousek naděje.
Honza stál na hranici výhry, Ondra měl lepší koncovku a Miloš nejasnou pozici s nestejnopolnými střelci. Pak se zničeho nic koukám, že Honza dostal mat, prostě totální slepota v časovce. Miloš mezitím zariskoval a pozici si postupně zhošil, až to nevydržel kryt jeho krále. Poslední dohrává Ondra a nakonec zaknihuje alespoň jednu výhru.
Celková prohra 2-6 je sice krutá, ale v podstatě zasloužená, šlo jen o skóre. Může nás těšit jen myšlenka na příští ročník, kdy si s Oazou nejspíš nezahrajeme, neb se budou snažit o soutěž výše. Teda pokud nepostoupí z 2.ligy jejich B-tým wink.