Ve dnech 14.-17. 7. se v pardubickém IDEONU pořádalo Mistroství České republiky čtyřčlenných družstev. Po napínavém průběhu zvítězilo výhrou v posledním kole družstvo ŠK Zikuda Turnov, to ztratilo za celý turnaj pouze jedinou zápasovou remízu a prohrálo pouze jednu partii!  Ve stejném složení (IM Vykouk, GM Šimáček, IM Vlasák, IM Kraus a IM Studnička) vyhrálo také minulý ročník soutěže. Na druhém místě se umístil tým ŠK Duras BVK Královo Pole. Třetí skončila Moravská Slávia Brno.

My hráli v sestavě Doležal 3 z 5, Soural 3,5 z 5, Postupa P 4 z 6, Vokoun 0,5 z 4, Postupa M 1,5 ze 4 a Kroužel 3 ze 4. Před posledním kolem jsme měli tři výhry a tři remízy, pohybovali jsme se v širší špici turnaje, ale těsná prohra s OÁZA v posledním kole nás poslala na 28. místo.

Účast byla na letošním ročníku téměř rekordní, celkově si přišlo zahrát 119 týmů z pěti federací. Po dobu celého turnaje panovala přátelská atmosféra, IDEON je po rekonstrukci, nová klimatizace přišla vhod.

První festivalový víkend nebyl ovšem jen ve znamení šachu. Hrál se turnaj v shogi, zde exceloval náš staronový člen Peter Constantinou, který vyhrál se stoprocentním ziskem a turnaj pojal jako přípravu na následující ME. Turnaj v bridži vyhrála výprava z Polska, zde hrál Honza Pešout. Když jsme odjížděli začínal turnaj v „maratonu“, nakonec jej vyhrál  Jakub Pulpán, Miloš Jirovský byl třetí uhrál, 93,5 ze 100!