V sobotu 17. dubna se konalo MČR v online šachu. Hrálo se třináct kol tempem 3 + 1, v herně Chess.com. Do turnaje se přihlásilo 400 hráčů, dokončilo 392. Na startu bylo 16 GM a 20 IM. David Navara potvrdil roli nasazené jedničky a vyhrál s 12 body, druhý Peter Michalík měl stejně jako třetí Jakub Pulpán 10,5 bodu.

Mezi ženami byla nejlepší česká reprezentační jednička Joanna Worek s 9 body, před Martinou Marečkovou a Evou Kulovanou, obě měly 8,5 bodu. Výsledky prošly kontrolou anticheatingovým softwarem, ten odhalil jednoho „padoucha“. Ale tomu slouží ke cti, že se emailem všem hráčům omluvil, bral bych to jako mladistvou nerozvážnost a dál bych se tím nezabýval.

Na startu byla i řada hráčů spojených s naším oddílem, Miloš Jirovský s deseti body skončil blízko bronzu, Sokolov uhrál osm bodů, Olšarová, Soural a Kroužel měli o půl bodu méně. Alenka Souralová / nar.2010 /, získala čtyři body! Turnaj běžel po celou dobu živě na webu České televize, komentoval GM Martin Petr.

Před turnajem se na NSS vedla k turnaji živá diskuze, dva rivalové, pánové Plát, jako hlavní organizátor MČR, a Koutný, jeho oponent, a jejich příznivci, kteří si navzájem vyčítali hříchy minulosti i případné budoucnosti. Měl jsem z ní takový nepříjemný pocit, že by třeba i někomu z diskutujících nevadilo, kdyby se turnaj nevydařil!? Byl jsem proto zvědavý, jak bude mistrovství probíhat. Vše bylo ale naprosto bez problémů, přihlášení, registrace, i průběh turnaje!