Propozice ke stažení - Pankrác Cup 2021 - propozice

Podrobné výsledky, statistiky a nasazeníPankrác Cup 2021 - www.chess-results.com

Čelo tabulky - konečný výsledek

Rk.  Title Name Rtg Club/City Pts. 
1 IM Půlpán Jakub 2485 ŠK Dopravní podnik Praha 7,5
2 IM Burdalev Kirill 2276 ŠK Dopravní podnik Praha 6,5
3 FM Sokolov Alexander 2381 TJ Pankrác 6,0
4 GM Rašík Vítězslav  2423 TJ Ostrava 6,0
5 FM Rýdl Jiří 2357 Unichess 6,0
6 Němec Jáchym 2061 Klub šachistů Říčany 1925 5,5
7 Řehořek Martin 2311 Unichess 5,5

Jubilejní desátý ročník šachového turnaje Pankrác Cup se odehrál ve dnech 21. a 28. září 2021, a to v poslední době ustáleném formátu rapid - švýcar na 9 kol.

Turnaj hrálo 23 šachistů, z toho jeden GM, čtyři IM a sedm FM, více než polovina pole byla tedy „vybavena“ nějakým tím mezinárodním titulem! Většina hráčů byla nám pořadatelům již dobře známa z minulých let, potěšitelné bylo, že si na turnaj našlo cestu i několik zajímavých nováčků.

Turnaj vyhrál IM Jakub Půlpán se 7,5 body. Rapidové tempo mu evidentně velmi svědčí, vyhrál přesvědčivě s náskokem celého bodu (!) a stal se druhým hráčem v historii turnaje, který jej vyhrál podruhé (vyhrál i ročník 2019).  Na samostatném druhém místě skončil IM Kirill Burdalev se 6,5 body, jeden z nováčků.  Vyšel mu zejména druhý hrací den a samotný závěr, kdy se v tlačenici o druhé místo prodral do popředí.  Třetí místo bere domácí pankrácký FM Alexander Sokolov se 6 body. Stejný počet bodů uhráli na dalších místech GM Vítězslav Rašík a FM Jiří Rýdl, všichni častí a vážení účastníci našeho turnaje. Cenu si kromě této pětice odnesl i mladičký Jáchym Němec, který skončil šestý s 5,5 body. Byla to cena pro nejlepšího hráče s ELO pod 2200. Pokud bude ale pokračovat v tak výborných výkonech dál, jistě příště do této kategorii již patřit nebude, hrál opravdu velmi silně !  O síle turnaje svědčí, že obhájce titulu z loňska IM Epameinondas Kourousis skončil až osmý s 5 body. Výborně si vedl veterán Jan Pešout (ročník 1945), spokojeni s výsledkem jistě jsou i Zdeněk Hába nebo Jiří Bauma. Dobře se prezentoval i druhý mladík z Říčan, Jáchym Šmolík (uhrál velmi slušné ELO performance).

Turnaj proběhl hladce bez sebemenších zádrhelů v režii rozhodčích Pavla Háse a Martina Postupy. O perfektní servis v zákulisí se tradičně staral Jaroslav Kroužel.

Vlevo vítěz 2021 Jakub Půlpán, vpravo ředitel turnaje Jan Petr

V popředí partie Rýdl vs Řehořek

Partie Kourousis vs Pešout přinesla překvapení prvního kola

Partie dvou nováčků turnaje Němec vs Walek