Propozice ke stažení - Pankrác Cup 2020 - propozice

Podrobné výsledky, statistiky a nasazeníPankrác Cup 2020 - www.chess-results.com

Čelo tabulky - konečný výsledek

Rk.  Title Name Rtg Club/City Pts. 
1 IM Kourousis Epaminondas  2418 ŠK Dopravní podnik Praha 6,5
2 IM Vykouk Jan  2444 ŠK ZIKUDA Turnov, z.s. 6,0
3 IM Půlpán Jakub  2493 ŠK Dopravní podnik Praha 6,0
4 GM Rašík Vítězslav  2413 Šachový klub HM Ostrava 6,0
5 GM Jurčík Marián 2455 SVK 6,0
6 IM Doležal Radoslav  2320 TJ Pankrác 5,5
7 Řehořek Martin 2297 Unichess 5,5

Vítězem letošního turnaje Pankrác Cup je IM Epaminondas Kourousis, nasazená čtyřka. Jako jediný získal 6,5 bodu a turnaj vyhrál zaslouženě. Z porážky v sedmém kole se oklepal a dvěma výhrami v záběru se dostal na samotný vrchol. Zejména v posledním kole prokázal nejen šachové kvality ale i dobré nervy. Na dalších dvou místech o půlku zpět skončili vítězové předchozích ročníků, mladí IM Jan Vykouk a Jakub Půlpán. Také oni dva se celý turnaj drželi v popředí, poslední kolo pro ně bylo ale pouze remízové. 6 bodů nasbírali také dva GM na konečném 4. a 5. místě. GM Rašík hrál také stále v popředí, šance na celkové vítězství ztratil v 7.kole, kdy pokazil výbornou partii s GM Jurčíkem. Ten měl špatný start do turnaje, nakonec se ale i trochou štěstí dostal až do cen. Nejen tito vítězové, ale i všichni ostatní hráli pěkné, kvalitní a bojovné šachy. Za zmínku stojí nebojácný výkon Eveliny Kolmychek, jediné dívky v turnaji která uhrála výborné 4 body. Škoda že pro onemocnění nemohli dohrát Jiří Rýdl (vždy hraje na Pankrác Cupu výborně) a Daniel Šorm.

Jako pořadatelé jsme spokojeni, že se na turnaj vždy vrací mnoho kvalitních hráčů z předchozích ročníků a pochopitelně jsme vždy rádi i za nové tváře. Věřím, že se příští rok opět při příležitosti turnaje Pankrác Cup sejdeme.

 

Trojice na stupních vítězů

Širší pódium aneb prvních pět oceněných hráčů

Boj o první místo

Z domácích borců se umístil nejvýše Radek Doležal


 

Do turnaje nastoupilo 24 hráčů, nasazenou jedničkou je obhájce loňského prvenství IM Jakub Půlpán. I přes nepřízeň okolních podmínek první hrací den proběhl v klidu a byly k vidění krásné šachové boje. Nikdo se nedostal do trháku, naopak v turnaji panuje vysoká vyrovnanost a šance na úspěch má stále mnoho hráčů. Ve vedoucí skupině se po skvělém výkonu překvapivě objevuje domácí veterán FM Jan Vokoun, který si za odměnu zahraje v 5.kole na 1.desce s IM Janem Vykoukem. Další z čela pelotonu jsou IM Kourousis, domácí IM Doležal, velmistr Rašík a FM Martin Hollan. Ti se utkají mezi sebou na dalších šachovnicích. O půlku zpět je mimo jiné zmíněný obhájce titulu IM Půlpán. Tipovat vítěze tedy rozhodně není snadné, zbývají kola budou určitě zajímavá a napínavá. Druhý hrací den je na programu v úterý 6.10., snad jej nebude nutné odložit, uvidíme.

Dramatická partie na první desce skončila nerozhodně

Jedním ze skalpů Jana Vokouna byl Dan Šorm

Obhájce z loňska se bude muset ještě hodně snažit...