Aktuality
MČR v bleskovém šachu 2011

V sobotu 17.12.2011 se hrálo v Praze  mistrovství České republiky v bleskovém šachu. Mezi muži byl nejlepší Viktor Láznička, mezi ženami Tereza Olšarová a mezi juniory Vojtěch Straka. Oproti předchozím šampionátům, které se hrály tempem pět minut na partii, se letos hrálo tempem 3 minuty na partii + 2 s/tah. Viktor Láznička vyhrál základní část naprosto hladce, z 13 partií uhrál 10,5 bodu. Postup do semifinále si s přehledem pohlídal a sešel se v něm s Tomášem Polákem, Alexejem Kislinským a Stanislavem Cífkou. V semifinále vyřadil IM Cífku a ve finále si poradil s GM Polákem. Třetí místo získal GM Kyslinskij. Obhájce titulu z minulého roku David Navara je na turnaji v zahraničí a tak nebyl na startu.

Mezi hráči v soutěži mužů byli i dva naši zástupci. Několikanásobnému medailistovi Miloši Jirovskému se nedařilo, se sedmi body dělil osmnácté místo. Výborně hrál Svato Svoboda, po jedenáctém kole měl osm bodů a byl mezi postupující čtveřicí, po prohrách v závěrečných dvou kolech skončil celkově na skvělém sedmém místě /výkon 2581/! Ani jednou neremizoval, porazil IM Černouška, Orsága, Šimáčka, Konopku a GM Vološina, Jirovského, Petra a Hráčka!

V soutěži žen si přišla zahrát i Eva Urbánková, která je již delší dobu na mateřské dovolené a šachu se nevěnuje, z tohoto pohledu považuji jejích šest bodů a sedmnácté místo za velmi dobrý výsledek.

Jára Kroužel, 18.12.2011