Aktuality
Open Jižní Čechy

V sobotu byl zahájen další turnaj série Czech Open. Na startu je 58 hráčů, nasazenou jedničkou je GM Vokáč. Pankrác zastupuje Radek Doležal a já.

Po třetím kole máme oba 2,5 bodu, v čele je osamocen FM Walek se stoprocentním ziskem a ve čtvrtém kole se střetne v boji o první místo s GM Vokáčem.

Ve čtvrtém kole turnaje se nám s oběma dařilo. Radek vyhrál bílými s Laukem a já zdolal černými v holandské Holanďana De Vriezeho. Na první šachovnici GM Vokáč porazil bílými zatím stoprocentního Waleka. Na čele je po čtvrtém kole čtveřice Vokáč, Doležal, Fagerstrom a Kroužel, která má 3,5 bodu a v pátém kole se utká mezi sebou. Fagerstrom hraje bílými s Vokáčem a já s Radkem.

V pátém kole vedoucí čtveřice ve vzájemných partiích remizovala. Švéd Fagerstrom udržel po dlouhém boji věžovou koncovku s pěšcem méně s Vokáčem a já jsem v krátké partii remizoval s Doležalem. Na naši vedoucí čtveřici se dotáhli další tři hráči /Walek, Baum, Happel/. V dnešním šestém kole hrají na předních stolech tyto dvojice: Happel - Vokáč, Doležal - Baum, Kroužel - Walek, Bartoš - Fagerstrom.

Po šestém kole se v čela usadila trojice Vokáč, Doležal a Walek, tedy tři nejvýše nasazení hráči turnaje, kteří mají po pěti bodech. V šestém kole Vokáč porazil Happela, Doležal Bauma a já jsem prohrál s Walekem a se čtyřmi body se dělím o 7.-15. místo. V sedmém kole hraje Radek Doležal černými s Vokáčem a mě čeká také černými Švéd Fagerstrom.

V sedmém kole Radek Doležal udržel spolehlivě, i když po dlouhém boji, černými remis s Vokáčem, já jsem po bídném výkonu prohrál s Fagerstromem. Protože Walek porazil Kuklu dostal se sám na první místo se 6 body a v osmém kole bude hrát černými s Doležalem, který má 5,5 bodu. Stejný počet bodů má i Vokáč, který hraje v osmém kole černými s pětibodovým Bartošem.

V osmém kole Radek Doležal v přímém boji o první místo porazil ve výborné partii dosud vedoucího Waleka a dostal se do vedení. O to se dělí s Markem Vokáčem, který vyhrál s Bartošem. Já jsem porazil černými Jirušeho a dělím se s pěti body o 8. až 16.místo.

V posledním kole oba vedoucí hráči vyhráli, i když po velkém a dlouhém boji. O vítězi turnaje nakonec rozhodovala poslední partie Adema - Bartoš. V případě vítězství favorizovaného Bartoše by se mohl radovat Vokáč, byl by to rozhodující bod do jeho pomocného hodnocení. Partii ale nakonec vyhrál překvapivě Adema a tak RADEK DOLEŽAL se stal celkovým vítězem turnaje. Já jsem v posledním kole po krátké hře remizoval.

Konečné pořadí:
1.Doležal7,5(52,0)
2.Vokáč7,5(51,5)
3.Walek6,5(52,0)
4.Fagerstrom6,0(51,0)
5.Baum6,0(48,0)
.........
9.Kroužel5,5(48,0)

Jára Kroužel, 18.10.2008