Aktuality
Konečné výsledky z Pardubic

CZECH OPEN 2014

XXV. ročník mezinárodního festivalu šachu a her

Poslední kolo velmistrovského turnaje PARDUBICE OPEN se neslo ve znamení velkých soubojů na předních šachovnicích. Na prvním stole hladce zvítězil GM Nisipeanu nad IM Poetschem a Nisipeanu tak potvrdil roli favorita a obhájil zcela zaslouženě loňské vítězství se 7,5 body.

Za ním se podle pomocného hodnocení srovnala trojice sedmibodových ? GM Arun Prasad, IM Pavlidis a FM Alekseenko. Z domácích hráčů skončili nejlépe ve skupině hráčů s 6,5 body GM Štoček a GM Cvek.

Z Pankráce nejlépe dopadl Tadeáš Klecker, uhrál skvělých 4,5 bodu, připsal si 24 ELO bodů a spolu se ziskem ze soutěže družstev překročí na nové ELO listině hranici 2200 bodů. Ostatní naši hráči, Vokoun, Plešek a Soural uhráli 3,5 bodu. U prvních dvou z této trojice to znamená menší elový zisk, Honza Soural naopak nějaké body ztratil.

ČSOB POJIŠŤOVNA OPEN

S celkovým počtem 7,5 bodu z devíti si podle pomocného hodnocení rozdělili první tři místa FM Dmitryi Danilenko z Ukrajiny, jeho krajan Pylyp Lornye a Němec Dirk Thenhausen. Nejlepším Čechem turnaje byl na šestém místě s 6,5 body 129. nasazený Jan Tůma z Chotěboře.

Naše dvojice, Honza Petr /4,5 bodu/ a Vláďa Flek /4 body/, zůstali o pár míst za svým nasazením.

Jára Kroužel, 28.07.2014